Archiwum kategorii: Magazynowanie

DOKI PRZEŁADUNKOWE W HALACH STALOWYCH

Doki przeładunkowe stanowią w pełni wyposażone stanowiska, które służą do przeładunku towarów. Jest to zatem swego rodzaju łącznik między produkcją, transportem i magazynem. Doki przeładunkowe to bardzo ważne ogniwo w całym łańcuchu logistycznym, ponieważ łączą one wszystkie elementy pośrednie, związane z produkcją i sprzedażą towarów. Jednak warto poszukać odpowiedzi na pytanie, jaką konkretnie funkcję spełniają one w halach stalowych? Czytaj dalej DOKI PRZEŁADUNKOWE W HALACH STALOWYCH

RODZAJE MAGAZYNÓW I ICH PRZEZNACZENIE

Magazyn jest obiektem przemysłowym przeznaczonym do przechowywania zapasów, czyli różnego rodzaju produktów i towarów, stanowiącym niezwykle istotny element łańcucha logistycznego. Hale magazynowe umożliwiają bowiem składowanie wszelkich nadwyżek towaru, w celu późniejszego dostarczenia ich do hurtownika lub bezpośrednio do klienta docelowego. Czytaj dalej RODZAJE MAGAZYNÓW I ICH PRZEZNACZENIE

Sprawne zarządzanie magazynem

Zasoby i ich wykorzystanie w przedsiębiorstwie jest bardzo ważną kwestią. W szczególności jeżeli są to zasoby, których planowanie jest problematyczne – bo np. ogranicza nas ich ilość, czy też zapotrzebowanie zgłaszane przez naszych pracowników.
Jak rozwiązać problem z ewidencjonowaniem narzędzi oraz sprawdzaniem jego stanu?

System informatyczny dla logistyki

Nie ważne, czy posiadamy mała, czy dużą firmę – warto monitorować, co znajduje się na magazynie, a co wyszło. Usprawnia to maksymalnie pracę magazynu, który może efektywnie i sprawnie funkcjonować. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku systemy informatyczne, dzięki którym narzędzia w firmie są skutecznie zarządzane i rozdysponowane. Takie oprogramowanie jest szczególnie polecane firmą z branż budowlanych, rolniczej, produkcyjnej, czy energetycznej. Istnieje oczywiście wiele więcej branż, które wymagałyby stosowania takiego narzędzia, jednak przed decyzją należy się zastanowić, czy warto inwestować pieniądze.

Mobilne rozwiązania dla logistyki

Skuteczność pracy magazynu zależy też w dużej mierze od dobrze zorganizowanych pracowników. Oni do poprawienia swojej pracy, mogą z kolei używać specjalnej aplikacji mobilnej, która rozlicza ich z pobranego sprzętu. Praktycznie wygląda to tak, że każdy pracownik ma smartphone, który przykłada do sprzętu – wtedy nastąpi przesłanie danych i w efekcie zostanie odnotowana informacja, kto, jak oraz kiedy używał danego narzędzia. To mobilne rozwiązanie jest o wiele tańsze od skomplikowanego sytemu informatycznego dla logistyki i pozwala na efektywne zarządzanie magazynem.